2 (5)

STARA MLECZARNIA

Klub seniora “Aktywni”

Klub Seniora powstał w styczniu 2019 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Hyżnem. Aktualnie zrzesza 57 osób  powyżej 60 roku życia – mieszkańców gminy Hyżne. Funkcję przewodniczącej sprawuje p. Krystyna Majchrowska – Gerula.  Klubowicze spotykają się w budynku Centrum Integracji i Rozwoju „Stara Mleczarnia” w Hyżnem w każdy czwartek o godzinie 10:00.

Przynależność do Klubu daje możliwość aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym i kulturalnym gminy. Na cotygodniowe spotkania zapraszani są wyjątkowi goście, którzy wygłaszają ciekawe prelekcje, przedstawiają ważne tematy jak zdrowie, bezpieczeństwo seniorów, prezentują swe pasje i zainteresowania – muzyczne, podróżnicze itp., prowadzą zajęcia gimnastyczne. Ponadto  Członkowie organizują różne uroczystości okolicznościowe, które wyróżniają się szczególnie miłą atmosferą, udają się do kina i na wycieczki integracyjno-krajoznawcze.

Klub Seniora to doskonała okazja na nawiązanie nowych znajomości i przyjaźni, utrzymania więzi społecznych, wzmocnienia relacji towarzyskich.